زیبایی های ایران و جهان

هفت آبشار سوادکوه

 یکی دیگر از مناطق بکر و طبیعی ایران هفت آبشار سوادکوه می باشد که در استان مازندران واقع شده است . این منطقه همانطور از نامش معلوم است از ۷ آبشار کوچک و بزرگ تشکیل شده است که در مجاورت روستای تیرکن از توابع دهستان درازکالا بین شهرستان سوادکوه و بابل قرار دارد.

 

 

هفت آبشار که در شهرستان بابل استان مازندران قرار دارد یکی از طبیعت های بهشت گونه ایران می باشد و همانطور که از نامش پیداست از هفت آبشار بزرگ و کوچک در مجاورت روستای تیرکن از توابع دهستان درازکلا در مرز دو شهرستان سوادکوه و بابل در مازندران تشکیل شده است. از آنجاییکه این آبشارها در نزدیکی روستای تیرکان واقع شده به آن آبشار تیرکان نیز می گویند. پس از یک پیاده روی ۳ کیلومتری در دل جنگل و مرتع کالبکوشت به اولین آبشار این مجموعه خواهید رسید. آبشار اصلی این مجموعه ارتفاعی ۹ متری دارد و حوضچه زیر آن برای آب تنی بسیار مناسب و دلپذیر است. این منطقه که وسعتی ۲۰۰ هزار کیلومتری دارد پر از درختانی نظیر درخت انجیلی، ممرز، کهلو، افرا، توسکا، ازگل و شیردار می باشد اما متاسفانه در سالهای اخیر گونه های گیاهی وولی، نمدار و ملج به خاطر انگل کرم درخت خوار از بین رفته اند. فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای رفتن به این مکان زیبا می باشد. در فصل بهار به علت بارندگی آبشارها پر آب تر هستند و درختان جوانه می زنند، فصل تابستان نیز شرجی و گرمایی آزار دهنده دارد ولی می توانید در حوضچه ها به آب تنی بپردازید، در فصل پاییز که زیباترین فصل برای بازدید از این طبیعت شگفت انگیز می باشد، زمین با برگ های رنگارنگ درختان فرش شده و جنگلی هفتاد رنگ را پیش رو خواهید داشت، اما در فصل زمستان با هوایی سرد و برفی رو به رو خواهید شد. پیشنهاد می شود که در این طبیعت زیبا به کمپ زدن بپردازید و یا به پیاده روی و جنگل نوردی در دل جنگل های لفور بروید.

این منطقه که وسعتی ۲۰۰ هزار کیلومتری دارد پر از درختانی نظیر درخت انجیلی، ممرز، کهلو، افرا، توسکا، ازگل و شیردار می باشد اما متاسفانه در سالهای اخیر گونه های گیاهی وولی، نمدار و ملج به خاطر انگل کرم درخت خوار از بین رفته اند. فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای رفتن به این مکان زیبا می باشد. در فصل بهار به علت بارندگی آبشارها پر آب تر هستند و درختان جوانه می زنند، فصل تابستان نیز شرجی و گرمایی آزار دهنده دارد ولی می توانید در حوضچه ها به آب تنی بپردازید، در فصل پاییز که زیباترین فصل برای بازدید از این طبیعت شگفت انگیز می باشد، زمین با برگ های رنگارنگ درختان فرش شده و جنگلی هفتاد رنگ را پیش رو خواهید داشت، اما در فصل زمستان با هوایی سرد و برفی رو به رو خواهید شد. پیشنهاد می شود که در این طبیعت زیبا به کمپ زدن بپردازید و یا به پیاده روی و جنگل نوردی در دل جنگل های لفور بروید.

 

 

 

هفت آبشار سوادکوه

 

برچسب‌ها: ,

جاذبه گردشگری هامبورگ

 هامبورگ (آلمانی: Hamburg)، دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین در اتحادیه اروپا است. هامبورگ سومین بندر بزرگ در اروپا بعد از آنتورپ و روتردام است. هامبورگ یک شهر ایالتی است، یعنی یکی از شانزده ایالت آلمان نیز به‌شمار می‌آید.

بندر هامبورگ با مساحت ۷۲۰۰ هکتار، یک دهم کل مساحت هامبورگ را در بر می گیرد و به عنوان دروازه ی آلمان شناخته می شود. این بندر بعد از بندر رتردام، دومین بندر بزرگ در اروپا و دهمین بندر بزرگ در جهان می باشد و ۹۵۰ بندر در ۱۷۸ کشور را به هم وصل می کند.

بندر هامبورگ واقع در قلب شهر، در شمال آلمان و در مجاورت رودخانه ی الب و آلستر، نزدیک دریای شمال قرار گرفته و ارمغان های بسیاری برای کشور آلمان و همینطور اروپا به همراه داشته است و قرن های متوالی به عنوان بندر اصلی اروپای مرکزی محسوب می شد.

این بندر بزرگترین بندر واردات قهوه، بزرگ ترین بازار مواد خام داروسازی در اروپا، یکی از مراکز پیشتاز دنیا در زمینه ی بار زدن و انتقال دریایی کالاهایی مانند قهوه، کاکائو و ادویه جات در دنیا محسوب می شود و ۱۵۶۰۰ فرد در کلان شهر هامبورگ به طور مستقیم و غیر مستقیم به عملکرد بندر وابسته هستند. ساختمان‌های بلند و آجری این منطقه در گذشته برای نگهداری و ذخیره‌ی تنباکو، قهوه، خشکبار و ادویه مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

قایق سواری در این بندر یکی از جذاب ترین و بهترین تفریحاتی است که می توانید در هامبورگ تجربه کنید. برای گشت و گذار با قایق در این بندر، تورهای زیادی برگزار می شود.

بندر هامبورگ میزبان مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است ودیدن این بندر شاید مهم ترین اتفاق سفرتان باشد. در اینجا شما با صنعت کشتی سازی و موقعیت تجاری مهم این شهر در تاریخ آشنا می شوید.

غروب ها می توانید در کافه های دنج کنار آب بنشینید و قایق ها، کشتی ها و دوچرخه سوارها را تماشا کنید. همچنین از بازار ماهی آن که ۳۰۰ سال قدمت دارد هم بازدید کنید.

در این بندر مسیر پیاده روی زیبایی وجود دارد که منطقه ی قدیمی و قرن نوزدهمی را در برمی گیرد و پلی ۳٫۹ کیلومتری روی بندرگاه می باشد که از دیگر جاذبه های اینجا محسوب می شود.

 

 

مراکز خرید هامبورگ

درباره هامبورگ و مراکز خرید می توان گفت که بهترین مراکز خرید هامبورگ، نزدیک ایستگاه مرکزی قطار به سمت ساختمان شهرداری واقع اند. اصلی ترین مرکز خرید هامبورگ، خیابان مونکبرگ، واقع در مرکز شهر است. خیابان اشپیتالر، کنار خیابان مونکبرگ نیز از دیگر مراکز خرید هامبورگ است. در قسمت غربی شهرداری به سمت گنزه مارکت، فروشگاه های بسیاری واقعند. پاساژ اروپا نزدیک شهرداری، کنار دریاچه ی آلستر، مرکز خرید زیبایی است که به تازگی ساخته شده. شانسن فیرتل، بوتیک های مد روز و شیکی دارد. که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می کند.

 

مکان های دیدنی هامبورگ

اگر چه شهر هامبورگ را عموما شهر جهان گردپسندی نمی دانند؛ ولی افراد بسیاری با استفاده از تور آلمان و تور اروپا و تور هامبورگ به این شهر سفر می کنند که نقش مهمی در اقتصاد آن دارند. این شهر، بالاترین رشد جذب جهان گردشگر را در آلمان دارد. درباره هامبورگ و بهترین زمان برای رفتن به هامبورگ، بهار و تابستان است. هامبورگ، علاوه بر داشتن مکان های زیبا و تاریخی، برای جهان گردان، جاذبه های دیگری دارد؛ مثل برنامه های موسیقی، مسابقات ورزشی، همایشی ها و نمایشگاه ها که سالانه علاقمندان زیادی را به خود جذب می کند. حدود ۸۰ درصد گردشگران آلمانی و بقیه، بیشتر از کشورهای اروپایی، به ویژه انگلستان، سوئد، دانمارک و سوییس هستند.

موزه های هامبورگ

حدود هشتاد موزه در هامبورگ وجود دارد که مشهورترین و معروفترین آنها عبارتند از:

موزه آلتونا

این موزه به تاریخ فرهنگی شمال آلمان و هامبورگ اختصاص دارد.

 

بالین اشتاد

این موزه در سال ۱۸۹۲ تحت نظارت آلبرت بالین ساخته شده و موضوع آن، مهاجرت پنج میلیون نفر از فصل راه هامبورگ به آمریکاست.

موزه دویچه سول

این موزه که ساختمانهای آجری زیبایی دارد، محل دفاتر فرش و قالی است.

کونست هاله

این موزه، مجموعه ای مهم است از نقاشی های قرن نوزدهم؛ با آثاری مناسلی و سایر هنرهای مدرن.

موزه ی ارتباطات

این موزه، محلی نمایشگاه های خاصی و دایمی و نیز سخنرانی ها، تور راهنما، نمایش فیلم، کارگاه کودکان و جشنواره ای مختلف است.یکی دیگر از دیدنی های این شهر است که درباره هامبورگ و دیدنی های آن می توان اشاره کرد.

موزه ی هنر و طراحی

این موزه مرکز مهم هنرهای کاربردی و طراحی است. مجموعه های این موزه، از اثار اروپایی، قرون وسطایی و اثار مربوط به خاور دور با بهترین کیفیت تشکیل شده است؛ از دنیای کهن تا جهان امروز. موزه در یک کاخ قرن هجدهمی با سقف های زیبا واقع است.

 

موزه ی تاریخ هامبورگ

تاریخچه ی شهر است و زندگی قدیم مردم هامبورگ و توسعه ی بندر شهر را به وسیله ی ماکت مجسم می کند.

موزه ی نژاد پرستی

در سال ۱۸۷۹ تاسیس شده است و در سال ۱۹۱۵ به ساختمان کنونی آن انتقال یافته است.

موزه ی ادویه

این موزه تنها موزه ی ادویه جهان است.

 

 

 

مساجد ، کلیسا ها و اماکن مذهبی هامبورگ مرکز اسلامی و مسجد امام علی(ع)

بزرگ ترین مسجد هامبورگ و مرکز دینی و فرهنگی جامعه ی بزرگ ایرانیان به هامبورگ است. این مسجد از زمان تاسیس در دهه ی ۱۹۵۰، نقش مهمی در زندگی روزمره ی دینی و سیاسی ایرانیان بازی داشته است. این مسجد زیبا به همت «آیت الله بروجردی» در یکی از بهترین محله های هامبورگ، کنار دریاچه ی آلستر بنا مسجد أمام علی(ع)، چند مسجد دیگر شده است. علاوه هم اقوام مختلف در شهر بنا کرده اند و البته مسجد امام علی(ع) مهم ترین، زیباترین و بزرگترین آنهاست. هامبورگ یک شهر پروتستانی لوتری است؛ اما به دلیاقامت گروه های مختلف قومی در این شهر بندری، همه گوذ پرستشگاهی در آن یافت می شود.

کلیسای سنت میشل

این کلیسا یکی از پنج کلیسای اصلی پروتستان های هامبورگ و مشهورترین کلیسای این شهر است. سنت میشل به قدیس بزرگ، مایکل اختصاص مرکز اسلامی و مسجد امام علی(ع): بزرگترین مسجد دارد و یک مجسمه ی بزرگ برنزی، بالای کلیسا قرار دارد پیروزی قدیسی را بر شیطان نشان میدهد. این کلیسای مناره ی باروک به بلندی ۱۳۲ متر با روکشی از مس دارد.

کلیسای سنت پیتر

درباره هامبورگ و کلیسا ها می توان به قدیمی ترین کلیسا و بلندترین نقطه ی هامبورگ با ارتفاع ۱۲۳ متر در منطقه ی قدیمی شهر است، اشاره کرد که ۵۴۴ پله برای بالا رفتن از برج دارد که قدمتش به قرن یازدهم برمی گردد.

 

کلیسای سنت نیکولا

این کلیسا سابقا یکی از پنج کلیسای لوتری هامبورگ بود؛ ولی امروزه تقریبا ویران شده و بقایای آن به عنوان یک اثر معماری مهم برجسته و بنای یادبود به شمار می رود. سنت نیکولا با ارتفاع ۱۴۷ متر از سال ۱۸۷۴ تا ۱۸۷۶، بلندترین ساختمان جهان بوده و هنوز هم دومین ساختمان بلند هامبورگ است.

 

 

کلیسای سنت جاکوب

این کلیسا یکی از پنج کلیسای لوتری اصلی هامبورگ و در قرن سیزدهم ساخته شده است. کلیسا در مرکز شهر واقع شده و برجی به ارتفاع ۱۲۵ متر دارد. ارگ مشهور آرپ شنیتگر  که بزرگترین ارگ باروک در اروپای شمالی است، از سال ۱۶۹۳ در ان قرار دارد.

کلیسای فلوس شیفر

این کلیسا، تنھا کلیسایی دوران روتنبرگ سورت آلمان است.که بازدید کنندگان تور آلمان از آن دیدن می کنند.

 

جشنواره ها و مراسم خاص در هامبورگ مراسم ورزشی هامبورگ مراسم ورزشی ماراتون هامبورگ در آوریل (فروردین) یک دوره مسابقات استادان تنیس در روتنبائم، در ماه جولای مسابقه ی دوی اچ اس اچ نورد بانک، در ماه می (اردیبهشت) هاکی استادان هامبورگ مسابقه چهار کشور است در آگوست (مرداد) مسابقه قایق اژدها در آگوست (مرداد) سایکلسیکس، مسابقه دوچرخه سواری در آگوست (مرداد) جشنواره های فیلم هامبورگ جشنواره ی فیلم هامبورگ در سپتامبر (شهریور) جشنواره ی  فیلم تخیلی در اوریل (فروردین) جشنواره ی فیلم کورزدر جون (خرداد)، جشنواره بین المللی جشنواره ی روزهای آمریکای لاتین در سپتامبر (آذر) جشنواره ی روزهای اسپانیایی در جولای (تیر) نمایشگاه ها و برنامه های هنری هامبورگ جشنواره ی بین المللی آتش بازی در آگوست (مرداد) جشنواره ی شکوفه های گیلاس ژاپن در می (اردیبهشت) که جشنواره ی فرهنگ و آتش بازی های مشهور ژاپنی است. موسیقی هامبورگ فلیتینزل فست، برنامه های موسیقی فضای باز با هنرمندان بین المللی، در جولای (تیر) شلاگرموو، نمایشی موسیقی دهه های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ المان که در جولای (تیر) برپا می شود. جشنواره های خیابانی و سرگرم کننده هامبورگ نمایشگاه آلستر، در اولین آخر هفته ی سپتامبر (شهریور) برگزار می گردد هامبورگردم، نمایشگاهی از بزرگترین سرگرمی های هامبورگ و سه بار در سال، بهار، تابستان و اوایل زمستان برگزار می شود. هافنگبور تاگ، روز تولد بند هامبورگ است که در ماه می (اردیبهشت)، جشن گرفته می شود.

 

جاذبه های گردشگری هامبورگ

 

برچسب‌ها: ,

۵ قلعه تاریخی در اسپانیا

 اسپانیا که سراسر از مناره های شنی، قلعه های قرون وسطایی و دژهای مشهور احاطه شده است، برای علاقمندان به تاریخ ماجراجویی‌های سحرآمیزی را در قلعه‌های خود رقم می‌زند. براساس نظرسنجی گردشگران ۵ قلعه زیر، از سحرآمیزترین قلعه‌های تاریخی این منطقه به شمار می‌روند.

قلعه بل مونت در بل مونت

 

قلعه بل مونت که در استان کوئنسا قرار گرفته است یکی از قلعه های به جا مانده از دوران قرون وسطا است. این قلعه که توسط شاهزاده کاستیلیانی دون خوآن پاچکو در قرن ۱۵ام احداث شده است. در سال‌های بعد از این قلعه به عنوان یک معبد و زندان استفاده شده است و اکنون جاذبه‌ای محبوب برای گردشگران است.

این قلعه از یک برج اصلی به همراه برجک‌هایی سنگی در چهارگوشه قلعه تشکیل شده است که می‌توانید از بالای آن‌ها به سرزمین‌ آفتاب سوخته اسپانیا نگاه کنید. در داخل قلعه جاذبه‌های هیجان‌انگیزی براساس تم قرون وسطا مثل دوئل و تورهای بازسازی تاریخی خواهید یافت.

قلعه کاردونا در کاردونا

 

قلعه کاردونا در بالای شهری به همین نام قرار دارد، اگرچه تا پیش از قرن یازدهم به آنچه امروز دیده می‌شود، تبدیل نشده بود. پادشاهان بدون تاج یا لردهای نمک به دلیل وجود معدن نمک در نزدیکی مونتانیا به این قلعه نقل مکان کردند و کلیسای لومبارد رومی سنت ویسنس و ساختمان‌های صومعه را بنا کردند.

 

سرمایه گذاری‌های آن‌ها باعث شد این قلعه به یکی از استحکامات اصلی اسپانیا تبدیل شود و امروزه نیز یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری است. از بالاترین برج این قلعه می‌توانید مناظری از روستاهای اطراف و این منطقه را ببینید. همچنین در این قلعه می‌توانید از رستوران و هتل‌ قرون وسطایی نیز استفاده و در زمان سفر کنید.

قلعه پنیافیل در پنیافیل

 

قلعه پنیافیل یک دژ نظامی بر فراز تپه‌ای در شهری با همین نام واقع شده است. این قلعه که به ال بوک (کشتی) مشهور است به دلیل طول و شکل بالی خود شهرت دارد که برتمام تپه گسترده شده است. اگرچه در ابتدا این قلعه به عنوان یک پایگاه مرزی میان کاستیا و جنوب موری اهمیت داشت اما بعدها توسط اشراف‌زاده مشهور دون خوآن مانوئل توسعه یافت.

از برج مستطیلی قلعه منظره رودخانه دوئرو قابل دیدن است. اگر قصد سفر به کشورهای خارجی همچون اسپانیا را دارید، برای رزرو هتل‌ و بلیط پروازهای خارجی خود می‌توانید از پی آسان کمک بگیرید.

قلعه ژاتیوا در ژاتیوا

 

قلعه ژاتیوا یک قلعه دوقولو است که در میان ارتفاعات و ابرها قرار دارد. این قلعه از معماری گوتیک تا اسلام الهام گرفته است. این قلعه که در جاده قدیمی رومی ویا آگوستا واقع شده، مالکان موری و مسیحی داشته است و منطقه استراتژیک مهمی محسوب می‌شده است.

برای بازدید از این قلعه به پوشیدن بهترین کفش‌های پیاده‌روی‌تان نیاز خواهید داشت. مناظر شگفت‌انگیز این قلعه شما را هیجان‌زده خواهد کرد.

قصر پادشاهان ناوار اولیت در اولیت

 

قصر پادشاهان ناوار اولیت زمانی دربار ناوار بوده و به عنوان نگینی در حکومت پادشاهی ناوار محسوب می شده است.

برجک‌های تزیین شده با کاشی‌های آبی آسمانی بر فراز برج‌ها و دیوارهای بی‌رنگ قصر جلوه‌ایی فوق‌العاده ایجاد کرده است. باغ معلق این قصر در ارتفاع ۲۰ متری از زمین قرار گرفته است و به دیواری متصل است که زمانی تنها ملکه اجازه دسترسی به آن را داشت.

۵ قلعه تاریخی در اسپانیا

 

برچسب‌ها: ,

جزیره سانتورینی

  

سانتورینی,جزیره سانتورینی,جاذبه های تاریخی یونان

جزیره سانتورینی یکی از جاذبه های تاریخی یونان

 

سانتورینی یکی از زیباترین جزایر شناخته شده یونان است که از اهمیت فوق العاده ای در نزد باستان شناسان برخوردار است و سالانه گردشگران بسیاری برای تعطیلات به این جزیره زیبا سفر می‌کنند و خاطرات تکرار نشدنی را برای خود رقم می‌زنند.

سنتورینی (Santorini)

جزایر بی‌نظیر و زیبای یونان سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند و هر کدام زیبایی‌های خیره‌کننده‌ای را شامل می‌شوند؛ یکی از جزایر معروف یونان جزیزه «سانتورینی» (Santorini) است.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,santorini

جزیره زیبا و دیدنی سانتورینی (Santorini)

 

جزیره سنتورینی (Santorini) که با نام سنتی ثرا (Thera) نیز شناخته می شود در200 کیلومتری کشور یونان در دریای اژه قرار دارد. جمعیت این جزیره کمتر از 15000 نفر می باشد. جزیره سانتورینی نمای بسیار زیبایی دارد و از نظر جغرافیایی نیز بی نظیر است.

 

جزیره سنتورینی در اصل یک جزیره آتشفشانی است که در گروه جزایر سایکلد (Cyclades) قرار گرفته است. این جزیره بین جزایر لوس (Los) و آنافی (anfafi) قرار گرفته است. جزیره سنتورینی برای مناظر زیبا و بدیع و دراماتیکش شهرت جهانی دارد.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,جاذبه های گردشگری یونان

اهمیت سانتورینی از نظر باستان‌شناسی

 

تاریخچه سانتورینی

این جزیره از قدمتی ۳۵۰۰ ساله برخوردار بوده تا اینکه فوران آتشفشان جزیره را در خود می‌بلعد. هنوز هم باستان شناسان در تلاشند تا قسمت‌های بیشتری از آن را از زیر خاک خارج نموده و رازهای تاریخی آن را کشف کنند. این مکان از اهمیت فوق العاده ای در نزد باستان شناسان برخوردار است چراکه با استفاده از حفاری ها و کاوش های انجام شده در حال بازسازی مجدد تاریخچه آن می باشند.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,تاریخچه جزیره سانتورینی

آثاری از تمدن هزاره‌ ی ۴ قبل از میلاد

 

یکی از برجسته ‌ترین کاوش‌ های باستان ‌شناسی در جزایر دریای اژه، آکروتینی است که در از سال ۱۹۶۷ میلادی به راه افتاد. آثاری از تمدن هزاره‌ ی ۴ قبل از میلاد تا قرن ۱۷ قبل از میلاد در این منطقه کشف شد.

 

این جزیره نخست محلی برای تبعید افرادی بوده که توسط رومی ها تبعید می شدند اما بعدها این ساکنان اولیه جزیره، بنای ساخت سانتورینی را گذاشتند. روزگاری این جزیره در سال ۱۲۰۴ میلادی مورد حمله و تجاوز دزدان دریایی قرار گرفت. ترک ها نیز در تاریخ این منطقه سهیم اند که تا سال ۱۹۵۶ میلادی بر این جزیره حکمرانی کردند.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,جاذبه های تاریخی یونان

تصاویر آثار باستان‌شناسی جزیره سانتورینی

 

جزیره ی سانتورینی در یونان تا پیش از فوران آتشفشان در سال ۱۵۰۰ قبل از میلاد شکل دایره ای داشته است ولی نیروی فوق االعاده زیاد مواد مذاب باعث شد تا بخش مرکزی این جزیره به زیر آب برود. تمام متعلقات مینوسی ها که در آن زمان در جزیره زندگی می کردند نابود و با خاکستر آتشفشان پوشانده می شود و همینطور بعد ها موج های عظیم به جزیره ی کرت (Crete) می رسد و تمام تمدن مینوسی ها را از بین می برد.

 

در حال حاضر شکل هلالی این جزیره باعث به وجود آمدن یک خلیج کوچک و طولانی در درون آن شده است که به آن کالدرا می گویند. این بزرگ ترین خلیج به این شکل بر روی کره زمین است.

 

در طول قرن‌ها و سالیان دراز  یونانیان بر لبه تیز این آتشفشانهای بلند، روستاهایی را بنا نهادند که زیباییش در کنار آبی دل‌انگیز خلیج آن چشم هر بیننده‌ای را به خود معطوف می‌کند. در کنار خانه‌های سفید این جزیره می‌توان به گنبدهایی آبی که بر روی صخره‌های شیب‌دار ساخته شده‌اند نیز اشاره کرد.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,آثار تاریخی جهان

سانتورینی یونان

 

موزه باستان شناسی ثرا

موزه ی باستان شناسی ثرا (Archaeological Museum of Thera)، آثار کشف ‌شده از مکان‌ های تاریخی مانند آکروتیری (Akrotiri) و جزایر سیکلدیز (Cyclades) را در معرض نمایش قرار می ‌دهد. پس از این که ساختمان اصلی موزه ی مربوط به سال ۱۹۰۲ در یک زلزله تخریب شد، این بنای جدید را در سال ۱۹۶۰ ساختند.

 

موزه چندین دوره ‌ی تاریخی تا اواخر عصر رومی‌ را در بر می ‌گیرد و نمایشگاه ‌های آن تاریخ و جغرافیای ثرا و همینطور میراثی به قدمت دوران نوسنگی را ارائه می‌ دهند. برخی از آثار قابل توجه موزه می ‌توان کوره ‌ی پخت سفال، وان حمام و اشکال سفالی به سبک ددالیک (daedalic) را نام برد که قدمت آن ها به قرن ۷ بر می‌گردد و به خوبی حفظ شده است.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,جاذبه های تاریخی یونان

تصاویر جزیره سانتورینی

 

 

برچسب‌ها: جزیره,

تپه های مغناطیسی هند

 «تپه جاذبه» هند

تپه های مغناطیسی هند واقع در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر له و در نزدیکی بزرگراه له –کارگیل (the Leh-Kargil) قرار گرفته است. در این بزرگراه جاده ای کوچک است که پدیده گرانش را به شکل دیگه ای نشان می دهد.

 

تپه های مغناطیسی (Magnetic Hills) یا شیب‌های با جاذبه معکوس، سراشیبی‌هایی هستند که درک ما از جاذبه زمین را به چالش می‌کشند. در این مناطق عجیب و اسرارآمیز خودروهایی که در وضعیت خلاص قرار دارند، در کمال تعجب به جای حرکت به سمت پایین سراشیبی، به بالا حرکت می‌کنند.

 

این اتفاق های عجیب و غریب که در بزرگراه له -کارل نام بردیم، توسط تمام گردشگرانی که از سراسر جهان به این منطقه سفر کرده اند امتحان شده است. بنابراین افراد بسیاری را می توان پیدا کرد که وجود چنین خصوصیتی را در تپه های مغناطیسی هند شهادت بدهند.

تپه های مغناطسی هند,جاذبه های گردشگری هند,سفر به هند

علت جاذبه تپه‌های شهر له

 

علت جاذبه تپه‌های شهر له، از خرافه تا نظریه‌های علمی

روستاییان ساکن لاداخ معتقدند که زمانی در گذشته، جاده ای وجود داشته است که مردم را به سمت بهشت راهنمایی می کرد و می برد. کسانی که به درستی سزاوار بودند و به نیک سیرت بودند، در این جاده مستقیم به سمت بهشت هدایت می شدند و حرکت می کردند. اما کسانی که درست کردار یا درست سیرت نبودند، هرگز نمی توانستند این کار را انجام دهند.

 

بعدها یک نظریه معقول گفته شد. این تئوری بیان می کند که یک نیروی مغناطیسی قوی وجود دارد که از سمت تپه ها می آید. همین نیوری مغناطیسی قوی باعث می شود که وسایل نقلیه ای را که در محدوده آن قرار می گیرند به سمت آن جذب و کشیده شوند.

تپه های مغناطسی شهر له,تپه جاذبه هند,عجایب گردشگری

تپه های مغناطسی له، از خرافه تا واقعیت

 

یکی دیگر از نظریه هایی که در رابطه با تپه های مغناطیسی هند در منطقه لاداخ و شهر له عنوان شده است به نظریه خطای چشم معروف است. که می گوید این تپه ها هیچ منبع نیروی مغناطیسی ندارند؛

 

بلکه فقط یک توهم ایجاد شده از انعکاس نور است که باعث می شود جاده ای که به سمت تپه های مغناطیسی هند پایین می رود را شیب دار نبینید. همین شیب هم باعث حرکت اجسامی مانند وسایل نقلیه به سمت کوه های مغناطیسی لاداخ می شود.

 

این نظریه عنوان می کند که شیب این جاده ها منفی است اما به چشم ما انسان ها، دارای شیبی مثبت و به سمت بالا دیده می شوند. بنابراین، هنگامی که وسیله نقلیه ای را در حال حرکت به سمت بالا در این جاده می بینید، در واقع آن ماشین به سمت پایین در حال حرکت است.

 

تابلو علامت زرد رنگی که چند متر دورتر از تپه های مغناطیسی هند در کنار این جاده نصب شده است، راهنمایی های لازم را به مسافران و گردشگران می کند. گردشگران می‌توانند وسیله نقلیه خود را روی دنده خلاص در این ناحیه پارک کرده و شاهد حرکت ماشین‌ها در جاده باشند.

تپه های مغناطسی هند,جاذبه های گردشگری هند,عجایب هند

تپه جاذبه شهر له در هند

 

خطوط هوایی

به عنوان یک حقیقت و اتفاق در این باره همچنین می بایست به خطوط هوایی هندوستان رجوع کرد. نیروی هوایی هند به خاطر اینکه به دلیل تداخل های مغناطیسی در این منطقه هواپیماهایش انحراف پیدا می کرد یا به مشکل برمی خورد، دستور داده است که از روی این ناحیه به هیچ عنوان پرواز نداشته باشند.

 

بسیاری از هواپیماهایی که در گذشته از بالای تپه های مغناطیسی می گذشتند دچار اختلالات مغناطیسی در رادار خود شده و تحت تاثیر نیروی مغناطیسی تپه ها قرار می گرفتند.

 

برچسب‌ها: هند,
بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 18
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته گذشته : 18
بازدید ماه گذشته : 120
بازدید سال گذشته : 915
کل بازدید : 933